Domowe Melodie w Toruniu

Ona lubiła Zbyszka takim jak był, ale woli brzydala, a jej chłopak jest bez zębów, nie ma kumpli i kariery. Ona nie wie jak się ładnie czesze włosy i nie może rozplątać kołtuna. Ma w domu kogoś, kto najlepiej ją zna, jedno mrugnięcie im wystarcza za dwa… „tylko świnia i ja” 😉 Ona to Justyna Chowaniak i razem ze Staszkiem Czyżewskim i Kubą Dykiertem tworzy kultowy już zespół Domowe Melodie. Trio wystąpiło w toruńskim klubie Od Nowa w niedzielny wieczór 22.02.2015.

Skromni, wycofani, nieśmiali. Nie lubią zbyt dużo o sobie mówić. Chcą, aby to ich muzyka mówiła za nich. Proste i bezpośrednie teksty zawierają o niebo więcej przekazu niż większość współczesnych utworów, które usłyszeć możemy w radio. Opowiadają o rzeczach codziennych, podstawowych wręcz, jak wspomniane już rozczesywanie kołtuna. Wyśmiewają rzeczywistość, z którą zmagamy się na co dzień (Panie prezydencie). Pięknie i wzruszająco opowiadają o miłości (Miłosna, Rycerz). Potrafią poruszyć tematy trudne (Grażka, Tato). Ale też rozbawić (Świnia, Pamiętam). Ich koncerty przenoszą widza w inny, lepszy świat, bawią, uczą i wzruszają, wręcz odzierają z emocji. Widzowie razem z nimi śpiewali, bawili się, tańczyli, ale i w skupieniu słuchali i się wzruszali. To ile serca zespół wkłada zarówno w dźwięki jak i ich oprawę wyznacza nową jakość na polskiej scenie muzycznej.

Fotorelacja z uroczego, pięknego, wzruszającego i zabawnego koncertu zespołu Domowe Melodie, który odbył się w klubie Od Nowa 22.02.2015. Fot. Angelika Plich / AngelaPlichFoto.pl

« z 2 »

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top