Prezydencki Koncert Noworoczny

Rok 2016 rozpoczął się dla mnie koncertowo. 1.01.2016 odwiedziłam CKK Jordanki w Toruniu. Na coroczny Prezydencki Koncert Noworoczny trafiłam po raz pierwszy, przyciągnięta szyldem z plakatów „Bracia Akustycznie”, lecz na pewno nie po raz ostatni. Koncert Noworoczny okazał się nie tylko występem Braci, ale również szeregiem innych atrakcji. Wieczór otworzył występ Macieja Miecznikowskiego z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Wokalista, który był również prowadzącym całą imprezę i świetnie sprawdził się w tej roli, przygotował dla toruńskiej publiczności szlagiery takie jak „Bądź moim natchnieniem” czy „You will always on my mind” oraz dwa własne utwory.

Pomiędzy występami Prezydent Torunia Michał Zaleski przedstawił swoje przemówienie do mieszkańców miasta, ogłosił nazwiska osób, które odsłonią w tym roku swoje Katarzynki na Piernikowej Alei Gwiazd – będą to Olga Bołądź oraz Marek Żydowicz – oraz wręczył medale Thorunium Jackowi Beszczyńskiemu i Kacprowi Nowakowi, znanemu jako Steve Nash.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na akustyczny występ zespołu Bracia z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej i gościnnym występem Krzysztofa Cugowskiego. Nie zabrakło największych hitów zespołu jak „Nad przepaścią” czy „Po drugiej stronie chmur” (ta ostatnia w aranżacji akustycznej jest jeszcze bardziej wzruszająca!). Bracia przygotowali również dwie kolędy oraz kilka coverów. Krzysztof Cugowski zaprezentował się zarówno w duecie z synami, jak i solo, brawurowo wykonując „Sen o dolinie” z repertuaru Budki Suflera.

Podobno jaki Nowy Rok, taki cały rok. 2016 zapowiada się dla mnie zatem bardzo koncertowo. 🙂

Fotogaleria z Prezydenckiego Koncertu Noworocznego
fot. Angelika Plich / AngelaPlichFoto.pl

« z 3 »

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top